Cengiz İnşaat’ın Bodrum Cennet Koyu’nda yaptırdığı, kamuoyunda sıkça tartışılan otel inşaatı için Bvlgari ile anlaşma imzaland

MALDİVLER, MİAMİ VE BODRUM

Milano, Londra, Paris, Dubai, Şangay, Pekin ve Bali’nin ardından geçen yıl Roma ve Tokyo’da da Bvlgari Hotels & Resorts otelleriyle hizmet vermeye başlayan Bvlgari, 2026’da açacağı Miami Beach ve Maldivler otellerinin yanına Bodrum’u da ekleyerek 12 tesise ulaşacak.

Sürdürülebilirlik uygulamalarına göre geliştirilecek olan proje, diğer tüm Bvlgari Hotels & Resorts otellerinde olduğu gibi, Milanolu mimarlık firması ACPV Architects’in mimarı Antonio Citterio Patricia Viel tarafından tasarlanacak.

Bvlgari-Miami

Halihazırda arazideki bitki örtüsü oldukça çorak olduğundan, binlerce ağacın dikilmesini öngören peyzaj projesi ise peyzaj mimarları Randle Siddeley Limited’e (RSL) verildi.

Projeyi gerçekleştirecek, Lord Kenilworth Randle Siddeley “Bvlgari Resort Bodrum için vizyonumuz, lüks bir kaçış noktası yaratmanın ötesine geçerek, bölgenin eşsiz güzelliğini kucaklamak ve tasarımımız ile operasyonlarımızın çevreyle uyumlu bir şekilde bir arada var olmasını sağlamaktır. Mimariyi ve doğayı kusursuz bir şekilde harmanlamayı, olağanüstü bir konuk deneyimi sunarken manzaranın özgünlüğünü korumayı hedefliyoruz” dedi.

Maldivler-Bvlgari

Bvlgari Resort Bodrum, Doğu Akdeniz’deki 60 hektarlık bir yarımadanın ucunda yer alıyor. Teraslı Akdeniz bahçelerinden oluşan 10 hektarlık bir yüzeye yayılan tesis, yüzme havuzu, açık alanlar, balkonlar, teraslar ve özel bahçeler içeren, 3 ila 6 yatak odası arasında değişen farklı kategorilerde 100 Bvlgari markalı villadan bir konut topluluğu ile çevrelenecek.

Resort ise 84 oda ve süitten oluşacak.

Bvlgari Süiti de dahil olmak üzere 43’ü bahçe süitinden oluşan mekanlar, basamaklı ana binanın çeşitli katlarında yer alırken, özel havuzlu 40 bağımsız villa, yarımadanın önündeki denize bakan bahçede yer alacak.

“EN GÖZ ALICI DESTİNASYON”

Anlaşmayla ilgili bir açıklama yapan Bvlgari CEO’su Jean-Christophe Babin, “Bodrum ve Türkbükü-Gölköy sahil bölgesi son yıllarda Akdeniz’in en göz alıcı destinasyonları olarak, bölgeye şık yatlarıyla gelen ya da resortlarda konaklamayı seven en prestijli ve sofistike müşterileri kendine çekiyor. Sadece Akdeniz’deki ilk Bvlgari Resort’ü duyurmaktan değil, aynı zamanda Bvlgari Hotels & Resorts Collection’ın diğer ‘Jeweler of Hospitality’ halkalarını tanıyan ve takdir eden lüks ve seçkin gezginler topluluğu için yeni bir referans noktası olacak olan bu muhteşem projeyi sunmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

“POTİNSİYELİ ÖNE ÇIKARACAĞIZ”

Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz ise “Türkiye genelinde birinci sınıf projelerin önde gelen yatırımcılarından biri olarak, kendimizi ağırlıklı olarak ülkemizin ekonomik refahını geliştirmeye ve turizm gibi önde gelen sektörlerde ulusumuzun yüksek potansiyelini ortaya çıkarmaya adadık. En iyi sürdürülebilirlik uygulamalarını tüm hızıyla benimseyerek, bölgenin doğal güzelliğini korumak ve Bodrum’u tüm Akdeniz Bölgesi’nin önde gelen turizm destinasyonu olarak tanıtmak için en gelişmiş teknolojileri en yüksek kaliteyle birlikte uygulayacağız” şeklinde konuştu.

DANIŞTAY İKİ KEZ İPTAL ETMİŞTİ

Cengiz İnşaat’ın, Bodrum Cennet Koyu’nda otel ve villa projesi kamuoyunda çokça tartışıldı… Cengiz Holding bünyesindeki şirket, kamu arazisini 2012 yılında satın almış; Danıştay, arazinin özelleştirme kararını iki kez iptal etmişti.

SUÇ DUYURUSU TAKİPSİZLİKLE SONUÇLANDI

Mehmet Cengiz ile o zamanki ortak Fettah Tamince’nin şirketi Bodrumbir Turizm Yatırım A.Ş, projenin yapılacağı araziyi Özelleştirme İdaresi’nden 2012 yılında satın almış, Danıştay 13’üncü Dairesi, koyda bulunan 2 milyar 100 milyon TL değerindeki 700 dönümlük kamu arazisinin özelleştirme kararını daha önce iki kez iptal etmişti.

Araziyi satın almak için Ziraat Bankası’ndan çekilen 277 milyon TL krediye usulsüz krediye dair suç duyurusu başlatılmış, fakat takipsizlikle sonuçlanmıştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir